Локомотив (Пловдив) ще продължи защитата си на Купата на България по футбол, но Бруно Акрапович има всички поводи за недоволство.

Неговият отбор с титулярния си състав победи драматично с 4:3 Загорец в Нова Загора в среща от 1/8-финалите на турнира.

Локомотив трябваше да играе 120 минути, след като в редовното време срещата завърши наравно 2:2. Загорец има всички поводи да се гордее с представянето си, а в най-голяма степен това важи за резервата Пламен Иванов, който вкара хеттрик!

Носителите на Купата на България категорично подцениха своя съперник и трябваше да обръщат мача, а в края на редовното му време допуснаха късен изравнителен гол. В продълженията вкараха две попадения, но и такова имаше в тяхната врата.

Резултатът изненадващо бе открит от домакините в 20-ата минута, когато влезлият като резерва заради контузия Пламен Иванов отправи перфектен удар с глава след центриране от ъглов удар - 1:0.

Радостта на Загорец обаче бе само за две минути. В 22-ата гостите получиха правото да изпълнят спорна дузпа, след като удар на Кристиян Илич срещна ръката на Коста Янев. Изглеждаше обаче, че ситуацията се разиграва извън наказателното поле. Все пак от бялата точка Димитър Илиев хладнокръвно изравни за 1:1.

До края на полувремето Локомотив настигна и стигна до пълен обрат в 30-ата минута. След центриране от ъглов удар Добромир Димитров опита да изчисти с глава, но топката срещна гърба на Явор Иванов и влетя в мрежата за автогол.

През втората част Локо логично доминираше и търсеше трети гол, но сякаш пестеше сили за предстоящите битки в Първа лига. Така се стигна до 87-ата минута, когато Загорец сензационно изравни. Милен Митев отправи страхотен шут от далечна дистанция, който затрудни максимално Мартин Луков. Вратарят докосна топката и тя се отби в гредата, но падна перфектно за Пламен Иванов, който от близка дистанция вкара за 2:2.

В продълженията Локомотив стигна до победен гол. Случи се в 98-ата минута след удар по земя на Първис Умарбаев. Преди това добра работа свърши Димитър Илиев срещу няколко бранителя.

Малко след това Кенан Муслимович удари греда. Все пак в 110-ата минута босненецът имаше повече късмет и с техничен удар не остави шанс на Стоян Иванов за 4:2.

Драмата обаче не бе завършила. В 115-ата минута Гомис направи дузпа, която Пламен Иванов реализира за хеттрик и 3:4.