Младежкият национален тим на Франция се провали на Европейското първенство, макар да бе сочен за големия фаворит за трофея.

Младите "петли", които имат състав на стойност половин милиард евро, отпаднаха на четвъртфиналите, като за десети пореден път се простиха с мечтите си да играят финал в тази възраст.

Французите загубиха с 1:2 от Нидерландия в мач, който се игра в унгарската столица Будапеща. Мачът се превърна в истинска драма, като "лалетата" удариха своя съперник в последните секунди.

В състава на "петлите" бяха далеч по-опитните и класни играчи, като доминацията им започна още от първата минута на мача и новият защитник на Байерн (Мюнехн) - Дайот Упомекано, успя да открие след 23 минути игра.

В тези 45 минути не се виждаше как "лалетата" ще успеят да обърнат своя по-класен съперник, но в началото на втората част съдбата им се усмихна.

Бъдещите бранители на Ливърпул и Байерн - Ибрахима Конате и Дайот Упомекано, наивно забравиха за намиращия се в наказателното поле Майрън Боаду, който получи токата на метри от вратата и успя да вкара.

След този изравнителен гол последва доста сериозен натиск на Франция, като "петлите" изпуснаха куп чисти положения, за които си платиха по най-болезнения начин.

В последните минути, точно преди мача да отиде в продължения, Майрън Боаду отново бе на точното място, за да засече центрирането на Джъстин Клуйверт, с което прати Нидерландия на полуфинал.

Снимка: АР/БТА

В другия ранен четвъртфинал от програмата, защитаващият титлата си отбор на Испания, също успя да намери място сред най-добрите 4 тима.

В словенския град Марибор, испанците победиха Хърватия с 2:1 след продължения.

Мачът не бе по-млако драматичен, защото след като Хави Пуадо откри в 66-ата минута и се виждаше как този гол ще се окаже победен, хърватите успяха да изравнят в последната 94-а минута.

Това се случи с дузпа, която Лука Иванушец превърна в гол и прати мача в продължения.

Там обаче испанците отново бяха по-добрия тим, като отново Хави Пуадо се разписа, за да прати тима си на полуфинал.