Франция продължава да играе успешно срещу Белгия и записа петата си поредна победа в официален мач срещу "червените дяволи". На стадион "Крал Балдуин" в столицата Брюксел и двата отбора бяха без най-големите си имена - домакините не разчитаха на Кевин де Бройне и Ромелу Лукаку, а гостите на Килиан Мбапе, като "петлите" успяха да вземат трите точки след 2:1.

Последната им загуба от този съперник датира отпреди над 40 години - през 1981-а, а тази вечер Рандал Коло Муани влезе в обувките на критикувания и липсващ лидер Мбапе, реализирайки и двата гола за гостите.

В Брюксел в понеделник вечер имаше всичко. Картони, изгонен играч, пропусната и вкарана дузпа и най-важното - голове.

Юри Тилеманс пропусна да изведе белгийците напред от бялата точка в 23-ата минута, а само 12 по-късно Рандал Коло Муани направи точно това, реализирайки за Франция от 11 метра - 1:0. Нападателят на Пари Сен Жермен вкара за националния си отбор и при победата като домакин с 2:0 миналия месец.

Лоис Опенда изравни в продължението на първата част, като първоначално голът бе отменен заради засада, но ВАР се намеси, за да отчете, че попадението с глава е редовно - 11.

Белгия бе по-настоятелният отбор и търсеше головете повече, но в крайна сметка загуби, след като Коло Муани се разписа отново в 62-ата минута. Този път от игра и с глава, след като надскочи защитата на Белгия след центриране на Люка Дин - 2:1 в 63-ат аминта.

Майк Менян имаше няколко ключови намеси в остатъка от двубоя, а в 76-ата минута капитанът Орелиен Чуамени бе изгонен за втори жълт картон, след като повали в гръб Тилеманс. Но дори и с човек повече белгийците не успяха да стигнат поне до точка.

Французите продължават битката за върха и са втори с 9 точки - една по-малко от Италия (4:1 срещу Израел тази вечер), докато Белгия е на трето място с 4. Израел е на дъното без точка.