Двете големи звезди на ПСЖ - Неймар и Килиан Мбапе, се развихриха, за да пратят отбора си на финал за Купата на Франция.

Парижани спечелиха полуфинала срещу Лион с убедителното 5:1 като гости, за да отидат на своя пети пореден финал в турнира.

През миналия сезон обаче ПСЖ загуби битката за трофея от Рен, като сега ще опита да го вдигне за 13-и път в историята си. На финала парижани ще играят срещу победителя от утрешния мач между Сен Етиен и Рен.

Мнозина очакваха днешният двубой между Лион и ПСЖ да е доста по-интригуващ. Именно тези два тима ще играят във финала за Купата на лигата след месец, но ако настроението в играта на парижани е същото, Лион просто няма да има шанс.

"Хлапетата" все пак поведоха в 11-ата минута чрез Мартин Териер, но радостта им бе твърде кратка. Със следващата атака Килиан Мбапе изравни, а това бе началото на шоуто му, завършило с хеттрик.

В спектакъла умело му партнираше и Неймар, който също изигра доста силен мач. Именно бразилецът обърна резултата, но го направи от дузпа в 64-ата минута, която остави Лион с човек по-малко.

Оттук нататък задачата на домакините изглеждаше невъзможна, а това се потвърди след невероятния провиб на Килиан Мбапе.

Младият френски гений тръгна зад центъра, преодоля няколко играчи и с мощен удар вкара за 3:1 в полза на тима си.

До края ПСЖ се забавляваше на терена, а Пабло Сарабия вкара за 4:1, за да се стигне до даденото от съдията продължение, в което Мбапе оформи своя хеттрик.