Черно море записа победа с 2:0 над Дунав в първия официален мач за годината на двата тима.

Варненци нямаха особени трудности в гостването си в Русе и стигнаха наглед доста лесно до успеха.

Това бе подпомогнато и от слабата игра на домакините, които за 90 минути така и не стигнаха до чисто голово положение.

Определено проблемите, с които "драконите" изпратиха миналата година, не са изчистени и русенският тим ще бъде сред основните претенденти за изпадане. Черно море пък се изкачи до петата позиция и ще посрещне с настроение Левски след седмица.

Успешно завръщане в състава направи и Матиас Курьор. Той е един от любимците на варненската публика заради голът, който вкара във финала за Купата на България срещу Левски преди 5 години.

Днес Курьор също вкара. Направи го в 53-ата минута, с което покачи на 2:0 и реши всичко в мача.

Националът на Мартиника имаше основна рола и за първото попадение, когато направи хубав пробив, а с рикошет топката стигна до Андреде, който откри.