Дунав (Русе) спечели с 2:0 гостуването си на Арда в мач от група "Б" от втората осмица на Първа лига.

Два гола през първата част донесоха успеха на "драконите", който обаче няма да ги избави от битката за спасение.

Арда със сигурност ще завърши на едно от първите две места в група, докато Дунав ще остане трети или четвърти заради голямата разлика в точките на двата тима.

Резултатът бе открик в 24-ата минута, когато Григор Долапчиев отклони топката с глава, а в опит да я изчисти, Матеос Леон я заби във вратата.

В 38-ата минута Свилен Щерев с красив гол успя да удвои, с което реши изхода от мача.

Още при резултат 0:0 тимът на Арда бе останал с човек по-малко на терена, след двата жълти картона на Стойчо Атанасов.

Втората част на "Лаута" не предложи осбоне вълнуващи моменти, a Дунав стигна до заслужения успех.