Дунав Русе постигна обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си срещу Царско село в последна среща от 16-ия кръг на Първа лига и прекъсна серията си от три последователни поражения.

Домакините поведоха в резултата в 19-ата минута чрез Родни Антуи. Мартин Кавдански подаде дълго към Йордан Минев, който центрира за голмайстора Антуи, открил головата сметка в двубоя.

Само три минути след това Антуи подаде за Венцислав Христов, но ударът му не намери целта.

В 31-ата минута русенци изравниха. След центриране в наказателното поле от страна на Мартин Костадинов, Мартин Ковачев се извиси и вкара топката покрай Джони Пласид за 1:1.

През втората част превъзходството беше на страната на Царско село и с пропуски пред вратата на "драконите" се отличиха Минев и Антон Карачанаков.

В 62-ата минута се стигна до пълен обрат в двубоя. Ахмед Ахмедов стреля, ударът му беше избит на гол линията, но при добавката Ивайло Лазаров не остави шансове на Пласид и даде преднина за гостите от Русе.

Малко повече от четвърт час преди края на мача Родни Антуи стреля към вратата на Дунав, но ударът му беше блокиран от Александър Исаевски.

До края на двубоя Антуи, Дилан Бахамбула и Густаво Карбониери пропуснаха да се разпишат за домакините, като един път и напречната греда помогна на русенци да не допуснат изравнително попадение.

Дунав има актив от 16 точки на 11-то място, докато столичани са с точка по-малко на 12-та позиция в класирането.