"Дунав" (Русе) победи "Етър" (Велико Търново) с минималното 1:0, в среща от група "В" на втората осмица на Първа лига.

Мачът беше с ключово значение за третото място, което праща победителя в битка за оставане в елита срещу аутсайдерите от "Витоша" (Бистрица).

Единственото попадение в днешния мач вкара Васил Шопов, разписал се след 25 минути игра.

Първото полувреме не предложи множество интересни ситуации, като в началото му гостите опитаха да притеснят опонента си с няколко бързи атаки, но така и не стигнаха до чисто голово положение,

Опасностите за "Дунав" пък идваха само от страна на Васил Шопов.

В 25-та минута Шопов реши да вземе нещата в свои ръце и даде заслужено предимство на тима си, разписвайки се във вратата на съперника

Последваха два нови пропуска на Ненов, но втори гол до почивката в срещата не беше отбелязан.

Второто полувреме бе по-слабо дори и от първото, като логично не паднаха нови голове.

Така "Дунав" остава с точка пред днешния си опонент във временното класиране на Първа лига.