Ливърпул записа една от най-трудните си победи от началото на шампионата в Англия - 1:0 като гост на Брайтън в 22-ия кръг.

Мърсисайдци спечелиха по-добре изпитана рецепта, която на няколко пъти работи през този сезон - падане за дузпа от Мохамед Салах и точно изпълнение от негова страна.

Срещата не изобилстваше от голови положения пред двете врати, а Ливърпул логично превъзхождаше във владеенето на топката, но трудно достигаше до завършващи удари.

През първата част Роберто Фирмино имаше най-добрия шанс, но се размина с топката на перфектна позиция след центриране отляво. Другата добра възможност бе за Джердан Шакири, който стреля неточно с глава. Твърде малко за конкурент за титлата.

Сигурната игра в отбрана обаче донесе нужния комфорт и се стигна до 50-та минута, когато дойде шансът за Салах.

Той проби в наказателното поле и бе подритан от Паскал Грос на няколко пъти в гръб. Реферът отсъди дузпа и египтянинът реализира за 1:0.

До края на двубоя мърсисайдци потърсиха втория гол, но отново ударите им бяха твърде неточни. В края Брайтън получи своя шанс, когато Локадия не успя да овладее топката в наказателното поле, тъй като се подхлъзна.

Ливърпул вече има 57 точки и води отново със седем на Манчестър Сити, който в понеделник приема Уулвърхямптън. Брайтън е 13-и с 26 точки.