Реал Мадрид победи при гостуването си на Леванте с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига.

Успехът на европейските шампиони дойде много трудно и след две реализирани дузпи, едната от които не трябваше да бъде отсъждана, въпреки наличието на ВАР.

Точно дузпа даде аванс на "белия балет" в края на първото полувреме, след като Енис Барди от домакините вдигна ръката си и спря центриране на Лука Модрич.

Първоначално дузпа не бе даденa, но секунди по-късно след видео разглеждане реферът посочи бялата точка. Карим Бензема се нае с изпълнението и откри резултата.

Леванте обаче заигра много добре през второто полувреме и стигна до изравняване. След час игра Роджър Марти отбеляза технично след центриране отдясно на Хосе Луис Моралес.

Най-спорният момент дойде в 78-та минута. Реферът отсъди втора дузпа за Реал, след като играч на Леванте опита да изрита топката, но кракът му мина в близост до този на Каземиро. Бразилецът подскочи и падна на земята, но повторенията показват, че контакт няма. Или ако има такъв, той е минимален.

Съдията не пожела да гледа ВАР и остави решението, въпреки че то бе много спорно. Това за пореден път показва колко избирателно се използва системата дори в такива важни моменти.

Гарет Бейл отбеляза дузпата, за да донесе победата на Реал, но реакцията му след гола бе на сърдитко, който не искаше да получава поздравления. Това подсказва, че дните му на "Бернабеу" сякаш са преброени.

Мъчната победа на Реал го оставя на трета позиция с актив от 48 точки, на две зад втория Атлетико и на девет зад лидера Барселона. Леванте е 13-и с 30 точки.