Барселона и Наполи оставиха всичко за реванша в безспорно най-любопитния мач от елиминациите на Лига Европа.

Двата тима направиха 1:1 на "Камп Ноу", като ще трябва да разрешават спора помежду си на "Диего Марадона" в Неапол след седмица.

Двубоят бе първи за каталунците във втория по сила европейски турнир от 18 години насам, след като бяхме свикнали клубът неизменно да е част от Шампионска лига през всичките тези години.

Странно или не, Барса през тази кампания се озова в Лига Европа, като отново не записа победа, след като последният мач на каталунците в този турнир бе нулево реми срещу Селтик отново на "Камп Ноу", след което шотландците продължиха напред.

Всъщност в последната година "Камп Ноу" изобщо не може да се нарече европейска крепост, защото от последните шест домакинства на международната сцена, Барселона успя да спечели само това срещу Динамо (Киев) през октомври.

Днес макар Барса да бе доста по-добрият тим на терена и да имаше надмощие, особено през втората част, ремито дойде след гол от дузпа, която новото попълнение Феран Торес реализира. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

В реално време наказателният удар не бе отсъден, но секунди по-късно реферът директно прекъсна играта, прегледа ситауцията с ВАР и реши да посочи бялата точка, след като центрирането на Адама Траоре се отклони от върха на пръстите на намиращият се тончо пред него бранител на Наполи.

Така Барселона изравни в 59-ата минута, след като гостите от Неапол бяха повели през първата част с едно от малкото си опасни положения.

Тогава Пьотър Зелински стреля, ударът му бе избит от вратаря, а докато отбраната на Барса спеше, полският халф на Наполи не спря своето движение, догони отбитата топка и вкара.

Иначе подходът на Наполи съвсем логично бе по-дефанзивен. Италианският тим изчавкаше своите шансове и в крайна сметка измъкна добър резултат, макар и с късмет.

Снимка: Getty images

След изравнителния гол Барса натисна и създаде куп положения, но нито едно от тях не се превърна в гол.

По ирония на съдбата основният грешник бе голмайсторът Феран Торес, който пропиля три чисти ситуации и не успя да даде аванс на своя тим преди реванша.

Иначе в останалите ранни мачове от турнира се получиха два много зрелищни и изненадващи резултата.

Шотландският Рейнджърс превзе Дортмунд и удари местния Борусия със звучното 4:2, докато с 3:2 отборът на Бетис успя да бие Зенит насред Санкт Петербург.

В четвъртия ранен мач европейската сензация Шериф (Тираспол) победи Брага с 2:0.