Локомотив (София) прекъсна серията си от три поредни загуби в родното футболно първенство. Столичните “железничари” надвиха с 1:0 Ботев (Враца), като победата им стана факт благодарение на дузпа, реализирана от Октавио през първото полувреме.

Бразилецът бе точен от бялата точка в 32-ата минута. Дузпата бе отсъдена, след като именно Октавио бе задържан в наказателното поле от Валери Христов.

Като цяло домакините имаха превес и играеха по-добре от противника. В десетата минута на мача Симеон Славчев удари греда, а почти веднага след това отбеляза и гол, който бе отменено заради нарушение в нападение.

Преди почивката още един гол на Локо бе отменен, но този път заради засада. Владимир Семерджиев се разписа в 34-ата минута, но съдията Георги Гинчев се консултира с ВАР и отчете, че попадението не трябва да бъде зачетено.

Десет минути преди края пък Йоргос Кацикас извърши нарушение, за което бе изгонен директно, а Ботев (Враца) получи правото да изпълни дузпа. Юлиан Ненов обаче не успя да отбележи, след като Александър Любенов отрази изстрела му.

С днешната си победа Локо изпревари врачанския тим в класирането и вече е дванадесети с 22 точки - три повече от Ботев.