Атлетико Мадрид постигна трудна, но изключително важна победа с 2:1 над Атлетик Билбао на "Уанда Метрополитано".

"Дюшекчиите" прекъснаха серията си от три мача без победа на своя стадион, а за целта трябваше да правят обрат.

Головете за победителите вкараха двама души, които теглят отбора напред през този сезон - Маркос Йоренте и Луис Суарес.

Успехът е 19-и за Атлетико от началото на сезона в Ла Лига и така тимът вече има 62 точки. Преследвачът Барселона е с 56, но до края на сезона двата гранда имат директен мач. Третият Реал е с 54 точки.

Атлетик, който е десети в таблицата, откри резултата в 21-ата минута с гол на Икер Муниаин. Той стреля нескопосано с десния крак, но имаше късмета топката да направи парабола, която остави без шанс Ян Облак.

Домакините успяха да изравнят в продължението на част. Тома Лемар проби по десния фланг и центрира остро за Маркос Йоренте, който стреля веднага с глава. Топката се отклони в бранител и този път заблуди вратаря на гостите - 1:1.

В 50-ата минута Луис Суарес падна в наказателното поле след намеса на Унай Нунес и си изработи дузпа. Самият той я реализира и това се оказа последното попадение в мача.