Късна драма в немската Бундеслига остави шампиона Байерн Мюнхен на 7 точки от върха в класирането.

Баварците гостуваха на лидера Борусия (Мьонхенгладбах), но пропуснаха шанса си да стопят разликата, записвайки поражение с 1:2.

Загубата бе втора поредна за немският гранд, а след 14 кръга Байерн заема незавидната шеста позиция в първенството.

А всичко се развиваше чудесно за Байерн, защото Иван Перишич успя да открие в началото на втората част.

Волето на хърватина се оплете в мрежата, но отговорът на Борусия бе впечатляващ.

Домакините заиграха доста по-агресивно, а след час игра Бенсебаини засече топката от корнер и изравни.

Изравнителният гол още повече отвори мача, редяха се атаки и пред двете врати, но съдбата се усмихна на Борусия в самия край.

Мартинес спъна Тюрам в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Бенсебаини реализира в 92-ата минута.

Така Борусия продължава да води в класирането с 31 точки, една повече от РБ Лайпциг. Следват тимовете на Борусия (Дортмунд), Шалке и Фрайбург, а чак след това е и шампионът Байерн.