Царско село сложи край на серията си от две поредни загуби в родното първенство. Воденият от Любослав Пенев отбор спечели минимално у дома срещу Черно море, а този успе дойде след дузпа в последната минута, която донесе успеха с 1:0 на "царете".

Варненци могат да се сърдят на вратаря си Иван Дюлгеров, който не прецени добре центриране в последните секунди. Топката бе изсипана в наказателното поле от левия фланг, а Дюлгеров за момент я докосна, но след това тя му се изплъзна, а в опит да я догони той повали Янис Геролему.

Съдията не се замисли нито за миг и моментално отсъди наказателен удар. Резервата Мирослав Будинов изпълни дузпата, като прати вратаря в обратния ъгъл, за да реализира дебютното си попадение за столичния тим и да донесе победата - 1:0.

Дебют за домакините направи Лъчезар Балтанов. Доскорошният капитан на Ботев (Пловдив) подсили отбора преди няколко дни.

За "царете" това е трети успех от началото на сезона и те вече имат в актива си общо 12 точки, които им отреждат четвъртото място преди останалите мачове от кръга. Черно море пък се намира на единадесета позиция с четири точки по-малко от днешния си съперник.