По изключително драматичен начин, отборът на Славия успя макар и временно да оглави класирането в Първа лига.

"Белите" победиха ЦСКА 1948 с 2:1, като победният гол падна от дузпа в 96-ата минута на мача.

Дълбоко в добавеното време, когато изглеждаше, че гостите ще успеят изненадващо да откраднат точката с човек по-малко.

Тогава обаче липсата на опит в младия тим на ЦСКА 1948 се оказа решаваща. Секунди преди края на добавеното време, те объркаха след тъч в своя полза, подариха топката на Славия, а при последвалата атака Владимир Гогов се хвърли на безумен шпагат и направи дузпа.

Наказателният удар в последната минута бе изпълнен хладнокръвно от Радослав Кирилов, който донесе трите точки и качи Славия на върха.

След шест изиграни мача, "белите" имат 13 точки, с две повече от Ботев (Пловдив) и Черно море, но и с мач повече от "моряците".

Радослав Кирилов бе и човекът, който вкара първия гол в мача, с който изведе Славия напред в 30-ата минута.

Иначе "белите" надиграха своя противник, който и след днешния мач остава на последното място с актив от само една точка.

ЦСКА 1948 от своя страна създаде само едно чисто положение, което дойде секунди след началото на мача. Тогава Георги Русев се озова сам срещу вратаря, но ударът му срещна гредата.

След това гостите не създадоха нищо интересно в атака, а в 71-ата минута дори останаха с човек по-малко на терена.

Именно заради това противно на всякаква логика, централният бранител Георги Ангелов успя да изравни.

Той опита удар от 30 метра, който изненада всички на терена, но най-вече стражът на "белите" Светослав Вуцов, като топката влезе във вратата му.

И така изглеждаше, че ЦСКА 1948 ще успее да открадне точката, преди да дойде безумната грешка в отбраната на "червените", довела до дузпата и победният за Славия гол.