Ливърпул продължава да е перфектен във Висшата лига, като след 8 кръга има 8 победи.

Днешната обаче дойде доста драматично, с 2:1 над Лестър и гол дълбоко в добавеното време.

Той дойде след дузпа, вкарана от най-опитния на терена - Днеймс Милнър.

А мачът отиваше към равенство, за което Лестър се бореше през целия мач и може би заслужаваше.

Марк Олбрайтън обаче сгреши фатално в един от последните епизоди на мача. Той загуби топката от Садио Мане, а след това го чукна в глезена, което бе достатъчно за рефера да отсъди дузпа.

През първата част нищо не предполагаше, че Ливърпул ще има такива проблеми, защото мърсисайдци тотално надиграха съперника.

Поведоха с гол на Садио Мане в 40-ата минута, а през това полувреме Лестър така и не отправи удар към вратата.

През втората част "лисиците" бяха доста по-агресивни. Те така и не създаваха опасни положения, но 10 минути преди края дойде мигът на Джеймс Мадисън, който изравни.

Той получи пас между отбраната в червено и вкара голът, който изглеждаше, че ще донесе точка на тима му.

Така дойде 92-ата минтуа и фаталната за Лестър дузпа, донесла победата на Ливърпул.

Мърсисайдци продължават да водят в класирането с 24 точки, 8 повече от Манчестър Сити, който обаче е и с мач по-малко.