ЦСКА 1948 измъкна точка при гостуването си на Пирин в Благоевград. Столичани, които в първия кръг победиха "Левски", продължават без загуба, като при днешното равенство срещу "орлетата" определено не липсваха интригуващи моменти и спорни ситуации.

За благоевградчани пък това бе първ точка за сезона.

Гостите стигнаха до хикса благодарение на реализирана от Ивайло Чочев дузпа в добавеното време. Домакините пък имаха претенции за 11-метров наказателен удар в своя полза веднага след началото на мача, когато топката се отби в ръката на Реян Даскалов.

Преслав Йорданов вкара единственяит гол от игрова ситууация днес, след като се разписа с глава в петата минута след центриране от корнер - 1:0 за домакините. ЦСКА 1948 моментално се втурна напред, търсейки изравняване, като до почивката те създадоха няколко добри шанса, които обаче не реализираха.

В средата на първата част от Пирин пак имаха претенции за дузпа, но такава отново не бе отсъдена.

През второто полувреме инициативата пак бе за столичния тим. Благоевградчани имаха своите моменти, но като цяло бяха приели играта в своята половина, а дълбоко в добавеното време допуснаха изравняване. Тогава Христофор Хубчев направи нарушение срещу Карлос Охене в наказателното поле, а консултация на съдията с ВАР доведе до отсъждането на дузпа.

Така в 95-ата минута Ивайло Чочев се нагърби с изпълнението и изравни - 1:1.

В следващия кръг ЦСКА 1948 е домакин на Лудогорец, докато Пирин гостува на новака Спартак (Варна).