ЦСКА 1948 победи Ботев (Враца) с 1:0 на стадион "Васил Левски" в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

Гол от дузпа на Галин Иванов през второто полувреме реши двубоя и донесе първа победа за "червените" от четири кръга. Тя ги върна в топ 6 за сметка на Черно море, който вчера завърши наравно.

Хората на Красимир Балъков владееха инициативата в почти целия мач, но се затрудняваха да стигнат до чисти голови положения. Освен това съперникът им от Враца, който се намира в дълбока криза откъм резултати, удари греда.

ЦСКА 1948 вече има 31 точки на шестата позиция, а врачани са 13-и с 18 точки.

Първият добър шанс се откри пред врачани в 13-ата минута, когато Даниел Генов от фланга бе напът да изненада Даниел Наумов, но стражът спаси опасния удар под гредата.

ЦСКА 1948 отговори с удар на Галин Иванов от дистанция при пряк свободен удар, но и Красимир Костов спаси.

През втората част активността от двата отбора, най-вече симоличните домакини, бе много по-голяма.

В 67-ата минута Галин Иванов направи пропуск, като ударът му бе блокиран от Керчев. Най-добрият шанс за Ботев дойде в 71-ата минута, когато Керчев стреля и Наумов спаси, а след това топката срещна гредата.

В 75-ата минута "червените" стигнаха до попадение от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Петър Генчев срещу Георги Русев, а от бялата точка Галин Иванов категорично откри резултата.

До края на срещата столичани комфортно задържаха аванса си и не позволиха на съперника да създаде напрежение пред Наумов.