ЦСКА постигна трудна, но много ценна победа с 1:0 над Черно море в първия плейофен кръг на Първа лига.

Успехът приближи "червените" на три точки от лидера Лудогорец, като след седмица е дербито между двата тима, след което пасивът може да бъде заличен.

Победният гол за ЦСКА падна от дузпа, реализирана от Али Соу в 84-ата минута.

Наказателният удар бе отсъден за излишното нарушение на Пламен Димов, който посече губещия топката Рафаел Енрике.

С изпълнението се нагърби Али Соу, който вкара седмия си гол от началото на календарната година.

Победата не дойде никак лесно за "червените", които не изиграха най-убедителния си мач, особено през първата част.

Тя премина без опасност пред вратата на Черно море, докато страхотна атака на "моряците" завърши с удар на Фенуш, изчистен от голлинията на ЦСКА.

През втората част играта на "червените" се подобри значително и до 70-ата минута имаше няколко добри ситуации.

Удар на Али Соу от близко разстояние бе спасен от Дюлгеров, а Жоржиньо нацели напречната греда.

Снимка: Bulphoto

В тези минути Черно море рядко преминаваше центъра на терена, но удържа и успя да изравни играта, преди да дойде фаталната за варненци дузпа, донесла успеха на ЦСКА.

За момчетата на Любо Пенев идва решителна седмица с две гостувания в Разград, едно за Купата и едно за първенство.