Египет е на четвъртфинал за Купата на Африка, след като победи с дузпи с 5:4 Кот д`Ивоар.

След 120 минути напрежение, драма и голяма битка, дербито от елиминациите на турнира дотук завърши 0:0.

Три невероятни спасявания в редовното време направи титулярният вратар на египтяните Мохамед ел Шенауи. Но той се контузи при последното от тях в 88-мата минута. Това означаваше, че за продълженията и евентуалните дузпи, на вратата застава Мохамед Абу Габал.

Стражът на Замалек не е пазил никога като титуляр на родината си. Той имаше 22 записани минути преди турнира като резерва в контрола. А е на 32 години, не е обещаващ младеж. Вероятно притесненията в Кайро и останалите градове на огромната държава са били сериозни в момента, в който той застана под рамката.

WINBET - бонус спорт за нови клиенти 200% до 200 лв.! (18+)

Но Абу Габал спаси опасен удар на Вилфрид Заха в продълженията, а при дузпите отрази изпълнението на Ерик Баи, бранителя на Манчестър Юнайтед.

Това бе единственият пропуск от 10 изпълнения за двата тима - египтяните бяха безпогрешни, а последният удар от 11 метра вкара Мохамед Салах - звездата на отбора, а и на целия континент.

Рекордьорът със седем титли в турнира продължава сред последните осем, където го чака класика на Северна Африка - срещу Мароко. Този четвъртфинал е в неделя от 18 часа българско време.