Локомотив (Пловдив) и Берое взеха по точка след 1:1 във втория петъчен двубой от програмата на родното футболно първенство. Домакините бяха доста по-настоятелни от старозагорския си съперник, но в крайна сметка на “Лаута” гол от игра така и не падна, а двете попадения бяха реализирани от дузпи.

И двата тима продължават сериите си без победа, като тази на домакините вече е в три поредни двубоя - и трите приключили с равенства, а тази на гостите в четири поредни мача (едно равенство и две загуби).

За треньорът на Берое Димитър Димитров това бе мач №470 като наставник в българския елит, с което той изравнява Георги Василев. Херо ще може да задмине Гочето още следващата седмица.

Мартин Камбуров откри с поредния си гол, който бе под №249 за него в елита и бе отбелязан от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гаюс Макута малко след половин час игра. В самото начало на двубоя Момчил Цветанов намери с прецизно центриране непокрития Бирсент Карагарен, който обаче не успя да прати топката в празната врата.

Локомотив преследваше изравняване през второто полувреме, като добри възможности имаше пред Георги Минчев и Лукас Салинас, които обаче така и не успяваха да отбележат желания гол.

Четвърт час преди края все пак това се случи и то отново от дузпа. Кристиан Илич бе фаулиран от Октавио, а Парвиз Умарбаев не сбърка от бялата точка за 1:1. Домакините категорично бяха по-добри след почивката, а в 86-ата минута комбинация между Диниш Алмейда и Паоло Уртадо завърши с шут в гредата на перуанския дебютант.

Локо остава трети с 40 точки, а Берое е пети с 33.