Второ разочарование след изпълнение на дузпи преживя "Левски" в рамките на последния месец. След отпадането от Лигата на конференциите от Хамрун Спартанс, сега "сините" отново не успяха да ликуват след удари от 11 метра и пропуснаха да спечелят отличие №60 в историята си. Лудогорец триумфира с шестата си Суперкупа на страната, а това стана факт именно след победа над столичани, дошла от бялата точка. Драма не липсваше и в редовното време, завършило 2:2, а при дузпите "орлите" триумфираха с 4:3.

"Левски" се наслади на възможно най-добър старт на мача, но не успя да му се зарадва особено дълго. В 14-ата минута Филип Кръстев пусна идеален извеждащ пас към Илиян Стефанов, а той вкара сам срещу вратаря. След тънка засада обаче стана ясно, че попадението няма да бъде зачетено.

Като цяло "сините" бяха по-настоятелни, а феновете им даваха допълнителна енергия от трибуните. Кръстев изпробва неуспешен далечен удар десетина минути преди края, а в 39-ата минута Серджио Падт отрази опасен изстрел по земя на Роналдо. Още в ответната атака Каули пробва да изравни с удар от дистанция, който обаче бе неточен. Това бяха и най-интересните моменти през първата част, които в крайна сметка завършиха с гол за столичани.

Той бе отбелязан от Георги Миланов. Седмицата в синьо остави на място Падт с феноменално изпълнение от дъгата на наказателното поле, което влетя неспасяемо точно под напречната греда - 1:0.

Снимка: БТА

И след подновяването на мача през второто полувреме "Левски" изглеждаше като отборът, който контролира играта и диктува темпото, но набег отляво на Антон Недялков се оказа ключов. Капитанът на разградчани центрира, а в наказателното поле Кирил Десподов засече за 1:1 в 68-ата минута.

Това сякаш преобърна всичко и Лудогорец започна да атакува все повече, а само две минути след това разградчани получиха право да изпълнят дузпа. Килиан ван дер Кап направи лош шпагат, след който топката се озова с Тиаго, а той бе повален от Пламен Андреев. Георги Кабаков отсъди дузпа, реализирана от Кирил Десподов за 2:1.

В 92-ата минута обаче "Левски" изравни - Жереми Петри центрира, Роналдо не уцели топката добре и тя се отби в другия му крак, за да се озове във Ван дер Кап. А той се реваншира за по-ранната си грешка, изравнявайки резултата - 2:2.

Снимка: БТА

Така след малко повече от 90 минути игра се стигна директно до дузпи, както гласят правилата на Суперкупата.

Ивелин Попов и Каули вкараха първите опити, а след това Падт отрази "паненка" на Марин Петков, докато Андреев спаси изпълнение на Рик Джонатан. До 3:3 Кордоба, Сисиньо, Бари и Тиаго неизменно бележеха, след което обаче Митков пропусна за столичния тим. Оливие Вердон, който класира шампионите напред в Лига Европа с изпълнение от 11 метра, отново не трепна и осигури трофея на своите, вкарвайки за 4:3.