Воденият от Жозе Моуриньо тим на Тотнъм изхвърча от осминафиналите за Купата на Футболната асоциация.

"Шпорите" отпаднаха от последния във Висшата лига Норич след 1:1 за 120 минути игра и 2:3 при изпълнението на дузпи.

Така "канарчетата" за първи път от 28 години достигнаха до четвъртфиналите на турнира, а драматичната развръзка се разигра пред 9000 гостуващи фенове.

Големият герой се казваше Тим Крул. Нидерландският страж отново затвърди славата си на "дузпаджия", като спаси два решителни наказателни удара на Тотнъм, а пък пропуск направи и рожденникът Ерик Ламела, който прати топката над вратата.

Това бе достатъчно за играчите на Норич, които изпуснаха първото си изпълнение, но след това бяха безпогрешни, за да триумфират насред Лондон.

Иначе в редовните 90 минути, а след това и в 30-те продължение, двата тима изиграха равностоен мач, като изходът чрез дузпи изглеждаше логичен.

Ян Вертонген успя да открие още в 13-ата минута, а Йосип Дърмич в 78-ата се възползва от ужасяваща грешка на Микаел Ворм, който през този сезон изпълнява ролята на трети вратар за "шпорите".

По същото време Манчестър Сити успешно продължи пътя към защитата на трофея си от Купата на Футболната асоциация.

"Гражданите" спечелиха с 1:0 гостуването на Шефилд Уензди и се класираха за четвъртфиналите на турнира.

Английският шампион бе доста пестелив срещу втородивизионния си съперник и вкара само едно попадение, макар да контролираше изцяло двубоя.

Сити владееше топката през 80% от времето, като позволи само един удар към вратата си, при това неточен. От своя страна "гражданите" уцелиха две греди през първата част, но така и не отправиха точен удар.

Това се промени с вихреното начало на втората част, когато Серхио Агуеро получи топката в наказателното поле, и вкара, като това бе подпомогнато и от неумелата намеса на вратаря Джо Уилдсмит.

Голът на Агуеро бе №20 в 22-ия му мач за Купата на ФА. До края "гражданите" продължиха да натискат, но така и не увеличиха преднината си.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Така станаха ясни 7 от осемте четвъртфиналисти, както и сблъсъците от тази фаза на турнира.