Аталанта победи с 2:1 Рома и направи огромна крачка към място в Шампионската лига през следващия сезон.

Два бързи гола на Шарл де Кетеларе до 20-ата минута дадоха аванс на "богинята", а римляните върнаха едно попадение чрез Лоренцо Пелегрини от дузпа в 66-ата.

До края "вълците" натискаха, но изживяха второ голямо разочарование за три дни, след като в четвъртък изпуснаха аванс от два гола при гостуването на Леверкузен в Лига Европа (2:2) и отпаднаха на полуфинал в турнира.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ>>>

А съперникът от Бергамо е на другия полюс. Той преследва дубъл с два трофея в следващите 10 дни, както и е почти сигурен вече за мястото си в Шампионската лига.

По ирония на съдбата именно Аталанта може да класира и Рома там.

С победата в прекия мач тимът в синьо и черно е пети с 63 точки и мач по-малко, а римляните са шести с 60. Петата позиция дава квота за турнира на богатите.

А Аталанта ще се класира за него и, ако спечели финала в Лига Европа срещу непобедиимя Леверкузен. И така би освободил още една квота за надпреварата на шампионите през първенството, която към момента би била за Рома. Седмият Лацио също ще има какво да каже по темата - той изостава само на точка зад градския съперник (59).

До края на сезона има два кръга, но Аталанта има три двубоя - гостува на Лече, приема Торино и Фиорентина, а чака и финал за Купата на Италия срещу Ювентус в сряда.

Рома е домакин на Дженоа и гост на Емполи, а Лацио има визита на Интер и домакинство на Сасуоло.