Славия спечели с 2:1 гостуването си на Пирин в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Достатъчни за "белите" се оказаха два бързи гола в средата на първото полувреме, които донесоха трите точки на столичния тим.

И двете попадение паднаха след отлични контраатаки, като първо Тони Тасев центрира към Йоан Бакеро в 21-ата минута, а осем по-късно той асистира и на Радослав Кирилов за 0:2.

Убийствената ефективност от "белите", защото това бяха и единствените удари, които играчите на Славия отправиха през първата част, а те успяха да се превърнат в голове.

За Пирин нещата станаха наистина кошмарни в началото на втората част, когато опитният бранител Юлиан Попев си изкара бързи два жълти картона.

Първи му бе вдигнат за нарушение секунди след подновяването на втората част, а червения си картон той получи за необмислена игра с ръка в центъра, само шест минути по-късно.

С 10 човека задачата на Пирин изглеждаше изключитлено трудна, но "орлетата" показаха дух и бързо намалиха.

Това се случи след дузпа, която в първия момент реферът Георги Кабаков подмина, но след преглеждане на повторение с помощта на ВАР, той посочи бялата точка, а потърпевшият Преслав Йорданов вкара за 1:2.

До края обаче Пирин така и не успя сериозно да застраши вратата на Славия.

Така Славия събра шест точки от три мача, като "белите" са с мач по-малко заради отложената си среща с Левски. Пирин пък все още няма победа в елита, като от началото на сезона е с две ремита и две поражения.