Локомотив (София) сътвори сензацията на кръга в родното първенство, побеждавайки абсолютния хегемон Лудогорец с 1:0. На стадиона в квартал "Надежда" напрежение и интрига не липсваха, като съдията вдигна два червени картона - по един за всеки отбор, а въпреки наказанието за празни трибуни, столичани се радваха на стабилна подкрепа от феновете си извън стадиона.

Разградчани останаха в намален състав още в 14-ата минута, когато Сисиньо удари глава на Франса, поради което получи директен червен картон. След близо половин час игра домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Антон Недялков, но такава не бе отсъдена след консултация с ВАР.

"Железничарите" обаче все пак ликуваха двадесет минути преди края, когато Илия Димитров изведе Франса зад защитата, а той първо стреля в Серджио Падт, а след това с добавка откри резултата - 1:0.

Три минути преди края на редовното време и Локо остана с човек по-малко след груб фаул на Антонио Вутов.

Днешното поражение на "орлите" означава, че вече в шампионата няма тим, който да не е загубил поне веднъж. Въпреки това разградчани остават начело в подреждането с 23 точки, следвани от ЦСКА 1948, също с 23, а Локомотив (Пловдив), ЦСКА и Черно море са с по 22.