Два чудесни гола белязаха сблъсъка на Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив), като двата тима поделиха точките - 1:1.

Куриозно, при победа на който и да е от съперниците тази вечер, той щеше да остане на върха в класирането поне до следващия кръг в първенството.

Атанас Илиев откри за гостите в последните секунди на първото полувреме с гол, който е достойна награда за всеки централен нападател.

Националът се завъртя от трудна позиция и с левачката прати топката под гредата. Нямаше сериозно положение пред него, но Илиев си изработи попадението и даде аванс на своите.

Централният бранител на Враца Костадин Ничев изравни също с изпълнение, достойно за нападател. Той прибра топката с десния крак от въздуха и с левия я прати в мрежата в 54-ата минута за 1:1.

Домакините натискаха повече в хода на срещата, но след 70-ата минута силите им попривършиха, а особено след влизането в игра на резервата Тодор Неделев, "канарчетата" погледнаха към победата.

Самият магьосник с номер 8 прати снаряд в негов стил от 30 метра, който за малко не изненада вратаря на домакините и мина на сантиметри над гредата.

Така Ботев (Враца) остава непобеден след 4 кръга, има 8 точки и е равен с лидера Черно море. Отстъпва само по голова разлика.

Пловдивският му адаш има 7 точки и е четвърти.