ЦСКА постигна десетата си победа от началото на сезона в родното първенство и донякъде се отърси от загубата в Разград срещу Лудогорец в началото на седмицата. “Червените” спечелиха у дома срещу Локомотив (София) с 2:0 в мач, в който и двата гола паднаха след почивката.

През първото полувреме на Стойчо Младенов му се наложи да напрви две принудителни смени, като първата от тях дойде още преди десетата минута, когато Федерико Варела напусна заради проблем в дясното бедро, а вместо него в игра се появи Йоан Баи. Втората пък бе в самия край на частта, когато Иван Турицов влезе на мястото на Амос Юга.

Като цяло головите положение не бяха преобладаващи преди почивката на “Българска армия”. Тибо Вион на два пъти изпробва Александър Любенов, който и двата пъри реагира добре и спаси.

Най-добрата възможност за “железничарите” дойде в 26-ата минута, когато удар на Матеус Дуарте премина покрай гредата на Густаво Бусато.

Четири минути преди края на полувремето Вион отново бе намесен в опасност за ЦСКА, след като стреля, топката се отби в защитник и се удари в гредата, а след това Греъм Кери не успя да стреля отново.

В предпоследната минута на първото полувреме резервата Йоан Баи отбеляза, но след консултация с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на Жорди Кайседо малко преди това.

“Армейците” все пак отбелязаха, този път редовно, когато в 48-ата минута именно Баи даде страхотен извеждащ пас към Георги Йомов, който пък отклони към Кайседо и деветката се разписа на празна врата за 1:0 в 48-ата минута.

Двадесетина минути преди края Локо също отбеляза, но както през първото полувреме, попадението не бе зачетено. Бразилецът Октавио прати топката в мрежата на сънародника си Бусато, но съдиите отсъдиха засада.

Минута преди края връщане на Лам към Бусато завърши с корнер, след като вратарят не уцели топката, но до нещо по-опасно не се стигна. В добавеното време Георги Йомов добави и гол на сметката си, след като прати в мрежата центриране на Йоан Баи - 2:0.

С тази победа ЦСКА се върна на второто място, което временно бе за Черно море. Столчиани имат 32 точки, а Локо (София) е единадесети с 15.