Американският бизнесмен Тод Бьоли, оглавяващ консорциума, който ще закупи Челси, изгледа домакинското равенство 2:2 срещу Уулвърхемптън. “Сините” пропиляха преднина от два гола, като изпуснаха победата по възможно най-болезнения начин - секунди след края на минималното добавено време.

Белгийският таран се разписа в рамките на 138 секунди през втората част, като първо вкара от дузпа, а след това превърна в гол хубав пас на Кристиан Пулишич.

Домакините се разписаха и преди почивката, но тогава попадението на Рубен Лофтъс-Чийк бе отменено заради засада след консултация на съдията с ВАР.

Резервата Тринкао върна надеждата за Уулвс десет минути преди края, когато препарира Едуард Менди с феноменален изстрел от границата на наказателното поле с левия крак - 2:1. “Вълците” продължиха да търсят още едно попадение и го намериха, като за разочарованиет на хилядите по трибуните, включително и Бьоли, той дойде в 97-ата минута.

Съдията даде шест минути продължение, а секунди след изтичането им Конър Коуди засече с глава центриране на Чикиньо, за да осигури точката на своя тим.

Така три кръга преди края Челси е на трето място с 67 точки, а Уулвс са осми с 52, като до последно ще се борят за седмата позиция, даваща право на европейско участие.

Уотфорд пък официално изпадна след загуба с 0:1 от Кристъл Палас.