Манчестър Юнайтед извоюва изключително драматичен успех с 4:2 в дербито от Висшата лига срещу Лийдс.

Двата тима сътвориха истинско шоу на "Елън Роуд", въпреки неспирния дъжд и неприятните условия за игра.

За Манчестър Юнайтед това бе първи успех в дома на един от исторически най-големите си съперници във Висшата лига от 19 години насам.

Общото между онзи мач през 2003-а и днешния е, че и в двата случая от първата минута атаката на "червените дяволи" поведе един и същи човек - Кристиано Роналдо.

Португалецът обаче не направи най-силния си мач днес на "Елан Роуд", но неговите съотборници се справиха чудесно, за да затвърдят позиция на тима в топ 4. Юнайтед вече има 36 точки, четири повече от петия Уест Хем.

Днес резултатът откри съсипваният от критики в последно време Хари Макгуайър, който в 34-ата минута се разписа след корне. Това бе първия гол на "червените дяволи" от корнер при 140-ото изпълнение на ъглов удар през сезона. Наистина доста тревожна ефективност.

В самия край на първата част Бруно Фернандеш удвои за гостите, с което сякаш реши до голяма степен сблъсъка.

Лийдс обаче отказа да се предаде. Домакините бяха преобразени от началото на втората част, а само в рамките на минута те шокираха Манчестър Юнайтед с два бързи гола.

Първо Родриго опита да центрира, но от това се получи ефектен гол, а секунди по-късно домакините откраднаха топката още след центъра, Джеймс отправи успоредно на голлинията центриране, което Рафиня превърна в гол за 2:2.

Истински шок за Манчестър Юнайтед, но постепенно гостите се отърси от него и в 70-ата минута тъкмо появилият се от пейката Фред изведе гостите отново напред в резултата.

Това до голяма степен се оказа решителният миг в мача, макар минута преди края младият Антони Еланга да оформи крайното 4:2, слагайки окончателно точка на спора в този вълнуващ сблъсък.