Берое започна пролетния дял от първенството с драматична победа над Етър.

Старозагорци спечелиха с 2:0, като две минути преди края на редовното време резултатът все още бе 0:0.

Два късни идентични гола с глава обаче осигуриха успеха на домакините и ги пратиха на петото място в класирането.

Отборът на Етър се отбраняваше добре през почти целия мач и бе доста близо до това да открадне точка, но рухна в самия край.

20 минути, след като се появи в игра за първи път с екипа на Берое, бразилецът Октавио засече с глава центрирането на Милен Желев и откри резултата.

В добавеното от съдията продължение пък Мартин Камбуров удвои. Голът отново бе отбелязан с глава, но този път центрирането бе на Иван Минчев.

Попадението бе №229 за 39-годишният нападател в родния елит.

Успехът бе напълно заслужен за старозагорци, които имаха доста положение преди головете, уцелиха и греда в 74-ата минута.

Греда през първата част уцелиха и "болярите", които имаха още няколко опасни положения чрез контраатаките си, но не успяха да се възползват.