Байерн (Мюнхен) продължава перфектния си поход в Шампионската лига след 4:0 срещу Бенфика в Лисабон. По този начин баварците продължиха без грешка и след три изиграни мача са начело в групата си с пълен актив от 9 точки и голова разлика от 12:0.

По този начин футболистите на Юлиан Нагелсман записват най-добрия старт в клубната история и изравняват най-добрия такъв в цялата история на турнира.

Роберт Левандовски откри три минути преди почивката, но радостта на гостите бе помрачена, защото попадението не бе зачетено заради игра с ръка на полската голова машина. По-рано през полувремето стрелецът пропусна още една добра възможност да се разпише, след като бе спрян от Одисеас Влаходимос.

Вторият отменен гол на Байерн падна седем минути след началото на второто полувреме и бе вкаран от Томас Мюлер, но както и при Левандовски, ВАР се намеси, за да отчете засада на Кингсли Коман по-рано при атаката и да отмени попадението.

Точно двадесет минути преди края баварците обаче най-сетне поведоха, след като Лерой Сане се разписа от пряк свободен удар за 1:0. След това те изляха яростта си върху лисабонските "орли" и в 80-ата минута центриране на Серж Гнабри се превърна в автогол на Евертон.

Левандовски вкара дежурния си гол две минути след това, а след още два Сане вкара за втори път.

Така шампионът на Германия записа втора победа в рамките на няколко дни, при която решава всичко скоропостижно в своя полза, след като през уикенда разби Байер (Леверкузен) с 5:0, като всички голове паднаха за малко повече от 30 минути.