Канада и Мексико дадоха старт на континенталната надпревара на Северна Америка - Голд Къп, с убедителни разгроми.

Пред изпълнените с мексиканци трибуни на стадиона в Пасадена (Калифорния), националният тим на страната размаза Куба със 7:0.

Разликата в класите между двата отбора бе очевидна, а победата можеше да е доста по-убедителна.

Играчите на Мексико пропиляваха положение след положение. Те отправиха 25 удара, срещу само два за съперника, при това неточни.

Начало на шоуто даде Уриел Антуна още във втората минута.

До края на мача 21-годишният нападател на ЛА Галакси добави още две попадения, за да оформи своя хеттрик.

Два гола вкара и Раул Хименес от английския Уулвърхемптън, а Диего Рейес и Алексис Вега добавиха по един.

Три часа по-рано, на същият стадион Канада се изправи срещу отбора на остров Мартиника.

Канадците убедително спечелиха с 4:0.

На полувремето преднината бе само от един гол, вкаран от Джонатан Дейвид, а Мартиника имаше няколко чисти положения, които бившият вратар на Лудогорец Милан Борян трябваше да спасява.

Бърз втори гол на Дейвид през втората част предреши мача, а Джуниър Хойлет и капитанът Скот Арфилд добавиха по още един за крайното 4:0.

Снимка: Getty images/ Guliver photos