ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 3:1 в последна среща от първата шестица на българското футболно първенство.

Така "червените" постигнаха първия си успех срещу шампиона в исторически план и завършиха сезона в добро настроение. Те остават на петата позиция с 47 точки, докато Лудогорец отдавна си гарантира шампионската титла и завършва с актив от 70 точки. Загубата бе трета за разградчани в плейофите.

Треньорът на Лудогорец Витаускас Дамбраускас тотално отписа срещата, като пусна в игра почти изцяло млади играчи, като единствените с опит в Първа лига бяха

В играч на мача се превърна националът Галин Иванов, който вкара две изумителни попадения от дистанция във вратата на младия Дамян Христов.

Доминик Янков, Клаудиу Кешеру, Кирил Десподов и Светослав Дяков. Именно Кешеру бе единственият чужденец в състава. За ветерана Дяков това беше последен мач с екипа на разградчани.

"Червените" откриха резултата още във втората минута с хубаво попадение. Александър Александров центрира от десния фланг и Ивайло Чочев се върна малко назад, за да насочи топката по перфектен начин с глава във вратата на младия Дамян Христов.

Секунди след гола Лудогорец получи правото да изпълни ъглов удар и се стигна до много опасен изстрел с глава на Бранимир Костадинов, който беше спасен впечатляващо от Даниел Наумов.

В 15-ата минута ЦСКА 1948 вече водеше с 2:0. Галин Иванов се разписа с фантастичен шут, въпреки че имаше пет съперници около себе си.

В 74-ата минута Лудогорец върна едно попадение чрез голаджията Клаудиу Кешеру. След центриране от ъглов удар на Кирил Десподов, Бранимир Костадинов отклони с глава и топката стигна до румънеца, който вкара от близо.

В 79-ата минута обаче новаците в елита подпечатаха победата си с трети гол. Галин Иванов вкара второто си попадение с още едно изумително изпълнение от дистанция - този път с левия крак.