Реал (Мадрид) победи Виляреал с 2:0, настигна Барселона в класирането на Ла Лига, макар и да е с мач повече от вечния съперник и също така се доближи само на две крачки от рекорд на каталунците.

Столичани нямат загуба вече 41 последователни мача в испанското първенство, като за този период са постигнали 30 победи и 11 равенства. И така са само на два мач от това да изравнят най-доброто постижение, което е на Барса - 43 мача без загуба.

Последният мач, в който "лос бланкос" не взеха точка, бе на 24 септември 2023 година на "Уанда" срещу Атлетико (Мадрид) - 1:3.

Голове на Федерико Валверде и Винисиус, по един във всяко полувреме, като и двата дойдоха сред далечни изстрели, бяха предостатъчни за отбора на Карло Анчелоти.

Уругвайският национал вкара в 14-ата минута с диагонален изстрел извън наказателното поле, но имаше и доза шанс, защото топката се отби в крака на защитник в жълто.

Бразилецът, който пък е фаворит за "Златната топка", прилкючи всичко в 73-ата минута, когато от сходна ситуация и на същата врата вкара още по-красив гол, насочвайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Диего Конде - 2:0. В края на добавеното време обаче Реал даде жертва - Дани Карвахал контузи коляното си, а опасенията са за лоши вести, защото бе изнесен на носилка.

Реал има 21 точки, с колкото е и Барселона, но лидерите в класирането играят утре - гости на Алавес.