Голове в продължението на първото полувреме изковаха победата на Челси с 2:0 над Уулвърхемптън, а трите точки днес утвърдиха "сините" в Топ 4 в крайното класиране на Премиър лийг. Лондончани щяха да се класират в Шампионскат лига стига да не бяха загубили днес, а имаше шанс дори при загуба и победа на Манчестър Юнайтед да си осигурят виза за най-силния турнир на континента, но така или иначе играчите на Франк Лампард си свършиха работата.

Мейсън Маунт откри с гол от пряк свободен удар в първата минута на добавеното време за 1:0. Почти веднага след това Оливие Жиру се оказа очи в очи с вратаря на гостите, а световният шампион не пропусна да удвои резултата - 2:0.

С днешния си успех Челси си гарантира четвъртото място с 66 точки след 38 мача. Уулвс от своя страна са седми в крайното подреждане с 59 точки, като ще трябва да се надяват на победа на днешния си съперник срещу Арсенал в Купата на ФА, за да получат европейска виза.

Другият им шанс е да спечелят Лига Европа, където продължават участието си в елиминационната фаза.

Тотнъм завърши на шесто място с равен брой точки с "вълците", но по-добра голова разлика. Борнемут изпада в Чемпиъншип въпреки победата си с 3:1 над Евертън, а надолу с тях тръгва и Уотфорд след загуба с 2:3 от Арсенал. Астън Вила успя да се спаси, след като завърши 1:1 при гостуването си на Уест Хем.

Арсенал - Уотфорд 3:2

Бърнли - Брайтън 1:2

Евертън - Борнемут 1:3

Кристъл Палас - Тотнъм 1:1

Лестър - Манчестър Юнайтед 0:2

Манчестър Сити - Норич 5:0

Нюкасъл - Ливърпул 1:3

Саутхемптън - Шефилд Юнайтед 3:1