Реджина и Венеция, където играят българските футболисти Андрей Гълъбинов и Петко Христов, ще участват в плейофите за влизане в италианската Серия "А". Това стана ясно след изиграването на последния кръг във втора дивизия на страната, след който отборите и на двамата заеха позиции, даващи им право на участие в борбата за място сред най-добрите.

Реджина приключи на седма позиция след победа с 1:0 срещу Асколи в последния кръг. Единственият гол бе дело на Луиджи Каното в четвъртата минута на добавеното време, като асистенцията дойде именно от Гълъбинов.

В Реджина бившият нападател на националния отбор на България играе под ръководството на италианската легенда Филипо Индзаги. В плейофите за влизане в елита съперник на Гълъбинов и съотборниците му ще бъде Зюдтирол.

34-годишният Гълъбинов има 14 мача и 2 гола за представителния тим на страната ни, като за последно е бил викан през 2021 година. Равносметката му до момента през сезона на клубно ниво е четири мача и една асистенция.

Венеция, където Христов играе под наем от Специя, загуби от Парма с 1:2, но въпреки това завършва на осмо място в класирането и в първия плейофен кръг ще се изправи отново срещу този съперник,

24-годишният централен защитник бе преотстъпен от елитния Специя на полусезона. За България той има 18 мача.

Победителите от двойките Венеция - Парма и Реджина - Зюдтирол ще играят в полуфиналите на плейофите срещу Бари и Каляри, завършили съответно трети и четвърти в крайното класиране.

Директно в Серия "А" влизат Фрозиноне и Дженоа.