Астън Вила ще пътува към "Уембли" след драматичен успех над Лестър с 2:1 в полуфинален мач за Купата на Лигата.

Победният гол за бирмингамци дойде в 92-ата минута на сблъсъка, когато всички вече очакваха дузпите.

Египетска комбинация обаче вдигна "Вила Парк" на крака. Ахмед Елмохамади центрира, а Махмуд Трезеге прати топката във вратата, за да донесе успехът с 2:1 в този мач, и с общ резултат 3:2 в сблъсъка.

Двамата играчи, които изработиха гола се бяха появили малко по-рано в игра, с единствената цел да освежат видимо изморените редици на домакините.

Те обаче се превърнаха в герои и изпратиха един от класическите английски клубове на "Уембли" за трети път в последните 10 години.

Вила загуби финал за Купата на ФА от Арсенал (0:4) през 2015-а. През 2010-а пък бирмингамци отстъпиха на Манчестър Юнайтед с 1:2 в този турнир.

Астън Вила не е прибавял нов трофей във витрината си от 1996-а, когато спечели Купата на Лигата.

Сега обаче задачата ще е доста сложна, защото съперник във финала вероятно ще е шампионът Манчестър Сити. "Гражданите" победиха Мачестър Юнайтед с 3:1 в първия мач, като утре е реваншът между градските съперници.

Иначе в днешния мач резултатът бе открит още в 12-ата минута, когато Мат Тагърт изведе Астън Вила напред.

Гостите от Лестър обаче имаха тотално надмощия, отправиха и доста удари, но всички от тях пропуснати, без един.

В 72-ата минута Келеши Ихеаначо успя да изравни, но "лисиците" се сринаха в последните секунди, изпускайки страхотна възможност да играят на финал.