Двамата най-скъпи футболисти в света се контузиха в рамките на някакви си 50 минути по време на контролите на техните национални отбори във вторник вечер.

Около 21,42 ч българско време, десетина минути след началото на Бразилия - Камерун, Неймар падна на терена и бе наобиколен от футболисти на двата тима. Капитанът на селесао се хвана за бедрото, високо и от вътрешната страна - проблем с абдукторите, вероятно разтежение или пренатоварване.

Селекционерът Тите не се поколеба и веднага смени Неймар, който директно отиде в съблекалнята на стадиона на Милтън Кийнс Донс недалеч от Лондон, където бе двубоят.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Бразилия спечели с 1:0, като резервата на Ней - Ричарлисон, вкара единствения гол.

Петдесетина минути по-късно в Париж, след единоборство с вратаря на Уругвай, на тревата остана да лежи нападателят на Франция Килиан Мбапе. Той падна лошо и тежестта от тялото му отиде върху дясното рамо. Тийнейджърът крещеше от болка и веднага бе сменен, още в 36-ата минута на мача.

През второто полувреме се върна на скамейката на "петлите" и дори се усмихваше, но след двубоя информациите са, че днес ще се чакат резултати от прегледа. Франция също спечели с 1:0.

И двамата едва ли са тежко контузени, но е вероятно да не играят по 2-3 седмици. Това може да се окаже фатално за ПСЖ, който в следващите 20 дни има решаващи мачове в групата на Шампионската лига срещу Ливърпул и Цървена звезда.

Неймар бе привлечен за 222 милиона евро миналото лято от Барселона, а Мбапе тази година премина с постоянен трансфер след сезон под наем, като цената му е 180 милиона евро.

И двамата най-скъпи футболисти пострадаха в контроли, каквито ФИФА иска да ограничи до край - именно по тази причина бе създадена Лигата на нациите. Бразилия обаче, например, няма как да играе в нея. Турнирът е само за европейски тимове. Затова и селесао търси всяка възможност за контрола в свободните дати.