Отборът на Милан загърби кошмарната си седмица със свето 16-о поредно гостуване в Серия "А" без поражение.

"Росонерите" спечелиха визитата си на Болоня с 2:1, с което си осигуриха първото място и след 20-ия кръг на шампионата.

Към момента Милан има аванс от пет точки към градския си съперник Интер, който обаче ще изиграе мача си от кръга по-късно тази вечер.

След тежката загуба от Аталанта у дома и отпадането от Интер за Купата, Милан задължително се нуждаеше от успех днес, като макар и трудно, успя да го постигне.

Златан и компания не изиграха най-силния си мач, но две дузпи бяха достатъчни за трите точки. И в двата наказателни удара нямаше съмнение, като доста изненадващо Златан Ибрахимович не реализира нито единият от тях.

В най-силните за Милан минути - в средата на първата част, стражът на Болоня Лукаш Скорупски се отчете с няколко страхотни спасявания, но неориентираната защита пред него направи дузпа срещу Леао.

Златан взе топката, но и неговият удар бе спасен, но при добавката Анте Ребич не остави шанс на перфектния до този момент Скорупски.

В 55-ата минтуа на мача неразчетените действия на Адама Сумаро в отбрана подариха нова дузпа за Милан, като доста изненадващо Златан се отказа от изпълнението, може би притеснен заради пропуска си по-рано.

Той остави топката на Франк Кесие, който удвои.

Отборът от Милано се прибра да пази двата си гола преднина, заради което можеше да си плати доста скъпо.

Десет минути преди края Андреа Поли върна един гол за Болоня, а до края на мача домакините натикаха Милан в собственото му наказателно поле.

Серия от корнери и опасни центрирания обаче не доведоха до изравнителен гол и Милан се поздрави с успеха, който оставя тима на върха в Серия "А".