Испания постигна впечатляваща победа над Швеция с 3:0 при домакинството си на "Сантяго Бернабеу" в столицата Мадрид.

Така Ла Роха продължава с пълен актив от 12 точки в Група "F" на евроквалификациите и вече води с пет на преследвачите Швеция и Румъния.

Всичките голове за испанците паднаха през второто полувеме, макар че редовно тяхно попадение бе отменено през първата част.

Голове на Серхио Рамос (64') и Алваро Мората (85') от дузпи донесоха солиден аванс, а веднага след това Микел Оярсабал вкара дебютното си попадение в едва второто си участие за националния тим.

В друга среща от тази група Норвегия победи като гост Фарьорските острови с 2:0 също с попадения през втората част - и двете на Бьорн Йонсен.

Румъния също нямаше проблеми при гостуването си на Малта - 4:0.

В група "B" Сърбия бързо укроти съпротивата на Литва и го победи с 4:1 в Белград. Две попадения вкара Александър Митрович, а по едно Лука Йович и Адем Ляич.

В другата среща от тази група Украйна, който е убедителен лидер с шест точки преднина пред втория, би Люксембург с 1:0 след гол на Яремчук в самото начало на мача.

Три убедителни победи видяха феновете в Група "G". Словения, родината на Славиша Йоканович, го разгроми с 5:0 при гостуването на Латвия.

Северна Македония загуби домакинството си на Австрия с 1:4, а Полша разгроми Израел за 4:0 във Варшава.

Дания също се забавлява за 5:1 срещу Грузия като домакин в Група "D".

В другата среща изненадващият до момента лидер Ирландия очаквано победи Гибралтар - 2:0.