Славия и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Равенството сложи край на победните серии и на двата тима. Тази на Славия бе от 4 двубоя, докато тази на Локомотив от 6.

Головете на стадион "Славия" паднаха от две дузпи в края на мача, като тази за "белите" бе доста спорна.

Реферът я отсъди в 82-ата минута заради нарушение на Томашевич срещу нахлуващия на скорост Славчо Шоколаров.

Спорно решение, защото препъване сякаш нямаше, а и въпросната ситуация се случи пред границата на наказателното поле.

Реферът обаче посочи бялата точка, а Галин Иванов реализира дузпата за 1:1.

10 минути по-рано резултатът бе открит от Димитър Илиев, отново от дузпа, но този път безспорна.

Тя бе отсъдена зараду нарушението на Венци Бенгюзов срещу Петър Витанов.

През почти всичките 90 минути на мача рпевъзходството бе за Локомотив. Славия предимно се защитаваше, но го правеше успешно, за да се добере до точката.

С нея Славия остава на петото място с 23, докато Локомотив е втори, но вече с 6 точки зад лидера Лудогорец.