Челси постигна победа с 3:1 при гостуването си на Астън Вила в празничния 19-и кръг на Висшата лига.

Две точно изпълнени дузпи от третия за "Златната топка" Жоржиньо и попадение на Ромелу Лукаку донесоха триумфа на "сините", който е втори в рамките на пет дни. В началото на тази седмица те победиха Брентфорд за Купата на лигата.

Победата оставя Челси на третата позиция в класирането с актив от 41 точки, колкото има и Ливърпул. Мърсисайдци обаче са изиграли с мач по-малко.

Вила днес беше без треньора си Стивън Джерард заради положителна проба от коронавирус.

Резузлтатът в Бирмингам откриха именно домакините в 28-ата минута след комичен автогол на Рийс Джеймс. Десният бранител засече центриране на противника с глава и прати топката неспасяемо във вратата на Менди.

В 34-ата минута Челси изравни с точно изпълнена дузпа на Жоржиньо. Тя бе отсъдена за нарушение на Мати Кеш срещу Калъм Хъдсън-Одой.

През втората част Томас Тухел пусна в игра Ромелу Лукаку и това бързо даде резултат. В 56-ата минута Хъдсън-Одой центрира от левия фланг и белгийският нападател засече с глава за 2:1.

Той имаше важна роля и за третия гол на гостите в самия край на мача. Бе фаулиран от Конса и Жоржиньо отново реализира дузпата.