Барселона взе задължителни три точки у дома срещу Леванте с 2:1, като две минути на магия бяха достатъчни.

Каталунците натискаха от първия сигнал, но едва в 30-ата минута стигнаха до гол. Лионел Меси с обърна и даде фантастичен пас зад защитата на Ансу Фати, който излетя като спринтьор на 100 м в олимпийски финал, за да се откъсне и завърши - 1:0.

Не бяха минали и 120 секунди, когато комбинацията се повтори.

Пак Меси овладя, този път много по-близо до вратата, даде топката в краката на Фати, който стреля и вкара. Този път помогна и грешка на вратаря на гостите.

17-годишният нападател отбеляза третия и четвъртия си голове за сезона в Примера. При новия треньор Кике Сетиен се очертава юношата на Барса да е титуляр.

Именно Фати засрами в този мач като голов инстинкт Меси и Антоан Гризман, които изпуснаха няколко добри положения. В отсъствието на контузения Луис Суарес, отборът на Сетиен има нужда от някой, който да вкарва и да носи точки.

В добавеното време Рубен Рочина вкара почетно за Леванте, отново след вратарски гаф - този път на Марк Андре тер Щеген.

Барса е втори (46 точки), на 3 т. от лидера Реал (49).

Трети сензационно е Хетафе (39), който спечели отново, този път на терена на Атлетик (Билбао) с 2:0. Същият актив има четвъртият Севиля - 39 точки.

Битката за местата в Шампионската лига ще е свирепа, като петият Валенсия (37) и шестият Атлетико (36) са здраво вплетени в нея.