Жребият за полуфиналите на Купата на лигата в Англия е хвърлен и ни даде възможност да гледаме още два пъти дербито на град Манчестър.

Сити, носител на трофея, ще срещне Юнайтед в едната двойка преди финалния сблъсък на "Уембли".

Полуфиналите са в два мача, като "червените дяволи" са домакин на 7/8 януари, а "гражданите" ги приемат на 28 или 29-и.

В другия полуфинал Лестър е домакин на Астън Вила в първия двубой, а гостува в реванша.

Финалът е на славната арена в Лондон на 1 март.

Юнайтед стигна до полуфиналите най-лесно в сряда вечер, като вкара три гола през второто полувреме на четвъртодивизионния Колчестър (3:0 у дома).

Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал и автогол на Джаксън пратиха напред тима на Оле Солскяр.

Сити си проби път напред като гост на третодивизионния Оксфорд - 3:1 (Стърлинг 2, Кансело).

Лестър надви с дузпи Евертън в мача на вечерта, след като водеше с 2:0 (Мадисън, Евънс) до 70-ата минута като гост, но допусна изравняване с два страхотни гола на Том Дейвис и Лейтън Бейнс.

По правило в турнира нямаше продължения, а направо дузпи. Каспер Шмайхел спаси 2 на вратата на Лестър и прати своите на полуфинал.

Още във вторник Астън Вила разби с 5:0 юношеската формация на Ливърпул и стана първи полуфиналист.