17-годишен нападател заби с хладнокръвие на ветеран, за да донесе победа на Байер Леверкузен в дербито на преследвачите в Бундеслигата. Флориан Вирц завърши кинжално прекрасна контраата на отбора си в 80-ата минута и Леверкузен победи с 2:1 Борусия Дортмунд в двубой, който очарова с нападателна игра и куп положения пред двете врати.

Гостите в този момент бяха натиснали да търсят победата, но вместо това си тръгват дори без точка.

Друг страхотен младок - Муса Диаби (21 г.) откри с хубав удар с левачката за домакините, преди далеч по-опитният Юлиан Бранд да изравни за гостите в 67-ата минута.

И попадението обърна хода на мача, дотогава доминираха "аспирините", а след това се заредиха опасности пред вратата им и Борусия по чудо не вкарваше. Тогава дойде мигът на Вирц - 2:1.

Леверкузен събира 32 точки и вече е втори, изпреварвайки РБ Лайпциг, който има същия актив, но с мач по-малко. Лидерът Байерн е с 36.

Дортмунд остава четвърти с 29 т., но вече и тази позиция не е никак сигурна - Волфсбург е със същия актив, а Унион Берлин и Борусия Мьонхенгладбах имат по точка по-малко.