Арсенал и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 в едно от класическите дербита в английския футбол.

Нетипичен резултат за мачовете между тези два отбора, след като това е второто равенство от 16 мача насам и общо трето в последните 12 години.

А в никакъв случай не може да се каже, че днешният мач бе затворен или скучен. Двата тима играха открито, отправиха общо над 30 удара и имаха своите възможности, но нито една от тях не се превърна в гол.

От това нулево равенство, което и двата отбора могат да отчетат като грешна стъпка, най-доволни със сигурност ще са Пеп Гуардиола и неговият Манчестър Сити.

По-рано днес "гражданите" постигнаха минимален успех с 1:0 над Шефийлд Юнайтед, като изведнъж се озоваха на върха на класирането с преднина от три точки и мач пасив, което изглежда доста комфортен аванс на фона на равностойния сезон.

Наглед досбрата преднина изглежда странна, защото тази седмица започна с лидер в класирането на име Манчестър Юнайтед.

Но в лагера на Юнайтед могат да търсят вината само в себе си за изпуснатите пет точки в рамките само на три дни.

Все пак днес бе поставен и клубен рекорд, като това бе 18-ото поредно гостуване на "червените дяволи" във Висшата лига, в което те не допускат поражение.

В първите 60 минути на днешния мач Манчестър Юнайтед бе по-опасният тим. На два пъти вратарят Лено се отчете с добри намеси, а най-чистата ситауция дойде след точно час игра.

Тогава Единсон Кавано получи топката на няколко метра от вратата, но ударът му мина встрани. Това определено бе ситуация, която голмайстор от ранга на Кавани трябваше да отбележи.

А след този пропуск Арсенал заигра по-агресивно.

Уан-Бисака се хвърли самопожертвователно, за да спре влизащата във вратата топка. Имаше и удар в гредата. Напречният стълб бе нацелен от Лаказет след пряк совободен удар, при който Де Хеа просто изгледа топката и нямаше как да реагира.

И когато в последните десетина минути играта се поуспокои, а рисковете бяха малко, Кавани отново получи чудесна възможност, но пак прати топката встрани.