Карим Бензема направи поредните си пропуски от дузпи през сезона до момента, но и това не спря Реал (Мадрид) при гостуването на Осасуна. Столичани триумфираха с 3:1 в Памплона и така се нуждаят от само още четири точки, за да си гарантират титлата в Ла Лига.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ТУК >>>

Двата тима си отбелязха по един гол в рамките на първите 15 минути - първо Дейвид Алаба изведе Реал напред в 12-ата, но домакините моментално отвърнаха с попадение на Анте Будимир за 1:1 в 13-ата.

Марко Асенсио изведе “белите” напред в 50-ата минута с единадесетия си гол през сезона. Той се нуждаеше от 37 мача, за да стигне до тази кота и така задмина общия брой реализирани попадения от последните си две кампании, в които се беше разписал 10 пъти в 58 двубоя.

После дойдоха и двата пропуска на Бензема - в 52-ата и 59-ата минута. Французинът е първият играч от Раул Тамудо насам, който пропуска два изстрела от 11 метра в един мач. Бившият нападател на Еспаньол бе сторил това през 2006 година срещу Бетис. Бензема е вкарал само 4 от общо 11 дузпи през сезона досега.

Вратарят Серхио Ерера пък се превърна в първият страж от 2018 година насам, който отразява два наказателни удара в един и същ двубой. Най-скорошният такъв случай бе дело на Серхио Асенхо срещу Хетафе преди четири години. Освен това Ерера е и първият вратар, който хваща две дузпи на Реал.

Лукас Васкес вкара трети гол за гостите в 90-ата минута, за да оформи крайния резултат 3:1.

“Лос меренгес” се нуждаят от 4 точки в следващите си два мача, които са домакинство на Еспаньол и гостуване на Атлетико.