Манчестър Юнайтед се върна към победите след два поредни неуспешни кръга в Премиър лийг и го направи по дяволски добър начин. “Червените” разбиха Саутхемптън с 9:0 на “Олд Трафорд”, като “светците” бяха обречени от самото начало на този мач, защото останаха с човек по-малко още във втората минута, когато Александър Янкевиц бе изгонен за грубо влизане срещу Скот Мактоминей.

За гостите това бе болезнено дежавю, защото за втори пореден сезон те са замесени в мач, който завършва с рекордна за Висшата лига победа с девет гола разлика. През миналия сезон те бяха победени с 0:9 от Лестър, а сега това се случи и срещу Юнайтед. Първата подобна победа също е на “червените дяволи” - през 1995 с 9:0 срещу Ипсуич.

Седем различни играчи вкараха голове при изразителната победа на домакините, която ги изравни с градския съперник Манчестър Сити начело на класирането. Аарън Уан-Бисака даде тон след 18 минути игра, засичайки центриране на Люк Шоу, а седем минути по-късно Маркъс Рашфорд удвои - 2:0. Десет минути преди почивката Ян Беднарек майсторски насочи топката в собствената си врата за 3:0, а Единсон Кавани направи 4:0 с глава в 39-ата минута.

За едва втори път в ерата на Премиър лийг седем играчи от един тим вкарват в един и същи мач - преди това се бе случвало единствено на Челси - Астън Вила през 2012 година.

Девет минути след началото на второто полувреме гол на Че Адамс от Саутхемптън бе отменен след консултация с ВАР, при която бе показано, че той е буквално със сантиметър в засада. Резервата Марсиал отбеляза от малък ъгъл за 5:0 в 69-ата минута, а головете не спряха дотук. Далечен шут на Скот Мактоминей увеличи до 6:0, а Ян Беднарек бе изгонен за спорно нарушение срещу Марсиал в наказателното поле, след което Бруно Фернандеш вкара отсъдената благодарени на ВАР дузпа - 7:0.

Марсиал и Даниел Джеймс добавиха по още едно попадение в заключителните минути, за да се стигне до финалното 9:0.